21 listopada 2022

Przemiana Pani Hani

Dietetyk Wodzisław Śląski

Przemiana Pani Hani

Kiedy Pani Hania po raz pierwszy pojawiła się w moim gabinecie w Wodzisławiu Śląskim, opowiedziała mi o chęci poprawy swojej sylwetki. Zależało jej na tym, żeby dobrze poczuć się w swoim ciele. Pani Hania początkowo obawiała się diety, ponieważ z wcześniejszych doświadczeń kojarzyła się jej z nudnym, monotonnym jedzeniem np. ryż + kurczak. Co więcej opowiedziała mi, że kiedyś będąc na diecie, mimo starań, efekty nie były zadawalające. Mimo początkowej niepewności w swój własny sukces i pewne obawy, Pani Hania czuła gotowość do zmiany.

Uzgodniłyśmy wspólnie z Panią Hanią założenia diety, które są dla niej ważne i realne do zrealizowania. Pani Hania wybrała dietę w formie jadłospisu, w której uwzględniłyśmy ulubione i smaczane dla niej posiłki. Udało nam się tak poukładać posiłki, w taki sposób, żeby były realne do wdrożenia w jej systemie pracy. Zobaczcie na napisała o tym Pani Hania:

„Podczas planowania jadłospisów mogłam jeść na co mam ochotę w wersji „ fit ” , która również była pyszna. Podczas planowania jedzenia nie byłam w schemacie ryż kurczak i warzywo, wręcz przeciwnie moje posiłki były urozmaicone i ciekawe, przez co zaraziłam zdrowym odżywaniem resztę domowników J którzy również byli zaskoczeni, że na diecie można jeść pysznie, ale zarazem zdrowo. Posiłki były układane wedle moich życzeń i zachcianek na co miałam w zależności od miesiąca ochotę J były to między innymi: pizza domowej roboty, spaghetti carbonara, naleśniki z grzybami, zapiekanki, przepyszne tortille z kurczakiem, różnego rodzaju sałatki i owsianki, racuchy z jabłkami , a nawet kotlet schabowy z ziemniaczkami i sałatką , który dobrze sprawdzał się na niedzielny rodzinny obiad.

Pani Hania nauczyła się czegoś więcej ….

Na konsultacjach dietetycznych pracowałyśmy nad odpowiednimi nawykami żywieniowymi. Pani Hania uczyła się jak poradziać sobie na uroczystościach, imprezach, kiedy nie może realizować kartki z dietą. Cieszę się, że potrafi zjeść pizzę lub inny niekoniecznie „fit” posiłek do poczucia dobrej sytośći bez wytrzutów sumienia. Pani Hania potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji poza domem, ponieważ nauczyła się słuchać swojego żołądka i doskonale wie ile potrzebuje. Pani Hania pisze:

Dzięki współpracy wiem jak jeść na różnego typu imprezach i wyjazdach tak, aby było dobrze, a przy temu smacznie i zdrowo. Czuję się pewnie dzięki zdobytej wiedzy od Pani Karoliny, bardzo pomogło mi to w codziennych nie raz trudnych wyborach z którymi się spotykam”.

Efekty i osiągnięcia

Pani Hania schudła 16kg. Rozpoczyła od wagi: 80kg, a skończyła: 64 kg Cieszę się razem z nią z jej sukcesu. Zanim jednak jednak to osiągneła, musiała włożyć w to pracę. Pani Hania poświęciła czas na przygotowywanie posiłków, uczyła się kontroli jedzenia słodyczy. Mimo tego, że dopasowałyśmy odpowiednią dla niej poprzeczkę, tak aby założenia diety nie były dla niej zbyt ciężkie i regorystyczne, to mimo wszystko każda zmiana wymaga poniesienia pewnego dyskomfortu związanego ze zmianą.

Nie obyło się bez trudności…

Akutalnie Pani Hania jest zadwolona i szczęśliwa z tego co osiągnęła. Niemniej jednak, jak w każdym procesie odchudzania nie obyło się bez trudnych chwil. Trudnym momentem dla Pani Hani była zmiana pracy na system zmianowy. Wiązało się to z obniżeniem jej zasobów czasowych i energetyczynch. Pani Hania czuła się zmęczona. Dodtakowo nowy system pracy, utrudnił jej regularność spożywania posiłków. Dlatego też waga staneła w miejscu. Dzięki temu, że Pani Hania nie poddała się przeciwnością i starała się uważnie obserować siebie, swoje potrzeby i poszukać rozwiązań możliwych do zastosowania w nowych warunkach, znowu mogła cieszyć się spadkiem wagi. Pani Hania dziś czuje radość ze swojego sukcesu, tylko dlatego, że nie poddała się w trudnych chwilach. Tak je wspomina:

„Moja współpraca z Panią Karoliną zaczęła się rok temu, w ciągu tego czasu nauczyłam się
bardzo wiele na temat zdrowego odżywiania i prawidłowego rozróżniania potrzeb. Z całego serca polecam Panią Dietetyk, która od samego początku trzymała za mnie kciuki i dawała słowa otuchy w dniach kiedy ja sama czułam się bezsilna , bardzo mnie to budowało i dawało mi to siłę. Dzięki jej radom moje życie zmieniło się o 180 stopni i nigdy bym nie pomyślała ,że jeszcze kiedyś odkopię z szafy stare za ciasne ubrania w których dziś znów pięknie wyglądam i czuję się dobrze”

Opinia Pani Hani…

Cieszę się, że mogłam towarzyszyć Pani Hani na jej drodze do zmiany. Ponieważ jej opinia bardzo mnie wzruszyła i jest dla mnie bardzo ważna, zamieszczam ją poniżej:

„Pani Karolina jest dietetykiem, który wysłucha i doradzi, bardzo pomogło mi to w codziennych sytuacjach. Pani Karolina wkłada w swoją pracę całe serce, które było widać od samego początku i dlatego mogę ją szczerze polecić każdemu, który boryka się z takimi problemami. Aby pokazać trud mojej pracy i pomoc Pani Karoliny wysyłam zdjęcia na zachętę.”